Liceum Ogólnokształcące
w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000"

"... Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie.
Kto we mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie…."

Zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią budzi w nas, niespokojnych o losy Świata ludziach XXI wieku,
nową nadzieję na ostateczne zwycięstwo Prawdy i Dobra.
W duchu tej nadziei, w świątecznych szatach łaski, śpiewając Bogu radosne Alleluja,
dzielimy się życzliwym słowem i modlitwą.
Życzymy obfitych łask Wielkiego Tygodnia, błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
wszelkiego dobra, zawsze lepszego zdrowia, pokoju w sercach i paschalnej radości.
Niech łaska Zmartwychwstałego Pana będzie darem dla życia w naszej codzienności,
jaką przychodzi nam każdego dnia podejmować i realizować.


Z modlitwą i życzliwą pamięcią - Liceum Ogólnokształcące i Fundacja im. ks. Siemaszki


DNI OTWARTE LICEUM odbędą się:
 
11 maja 2019 (sobota: 9.00 - 14.00)

Serdecznie zapraszamy!


Wycieczka do Podgórza


Dnia 23 marca 2019 r., odbyła się wycieczka do Krakowa zorganizowana przez Szkolny Klub Historyczny. Program wycieczki obejmował zwiedzanie z pełną oprawą przewodnicką nowo otwartego Muzeum Podgórza,

a także spacer przez najważniejsze historyczne miejsca tej dzielnicy jak; pozostałości po Getcie Żydowskim, Cmentarz Podgórski, Rynek Podgórski oraz kościół św. Józefa. W ciągu dwóch godzin udało się nam poznać niezwykle ciekawą historię Podgórza od czasów wczesnośredniowiecznych poprzez okres nowożytny, wiek XIX , kiedy to istniało tutaj założone przez Austriaków oddzielne miasto, po współczesność naznaczoną traumą żydowskiego Getta z czasów II wojny. W wycieczce wzięli udział uczniowie z Piekar oraz nauczyciele: Dominik Karcz, Paweł Perliński, Agnieszka Bułaj, Anna Myśliwiec, Teresa Szczerbik, Agnieszka Jucha, Tomasz Dawid, Renata Grzyb. Obecne były także dzieci a nawet rodzice nauczycieli. Autor zdjęć: Dominik Karcz [zdjęcia]


Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły  2019".

Order Św. Stanisława

facebook_page_plugin