"... Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie.
Kto we mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie…."

Zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią budzi w nas, niespokojnych o losy Świata ludziach XXI wieku,
nową nadzieję na ostateczne zwycięstwo Prawdy i Dobra.
W duchu tej nadziei, w świątecznych szatach łaski, śpiewając Bogu radosne Alleluja,
dzielimy się życzliwym słowem i modlitwą.
Życzymy obfitych łask Wielkiego Tygodnia, błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
wszelkiego dobra, zawsze lepszego zdrowia, pokoju w sercach i paschalnej radości.
Niech łaska Zmartwychwstałego Pana będzie darem dla życia w naszej codzienności,
jaką przychodzi nam każdego dnia podejmować i realizować.

Z modlitwą i życzliwą pamięcią - Liceum Ogólnokształcące i Fundacja im. ks. Siemaszki

DNI OTWARTE LICEUM odbędą się:

11 maja 2019 (sobota: 9.00 - 14.00)

Serdecznie zapraszamy!

Festiwal Siemaszkowski - nagrody

Fundacja im. ks. Kazimierza Siemaszki oraz Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w Piekarach już po raz piętnasty zorganizowały Festiwal Twórczości im. ks. Kazimierza Siemaszki. Do rywalizacji konkursowej zgłosiło się 83 uczniów z naszego Liceum.
Zaprezentowali oni swoje zdolności w sześciu kategoriach: literatura, muzyka, taniec, teatr, plastyka, fotografia, a także w konkursie wiedzy o życiu i działalności ks. Siemaszki. Hasło tegorocznego festiwalu brzmiało: „Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje”.

W poszczególnych kategoriach jury przyznało łącznie 55 nagród. Oto lista nagrodzonych:

KATEGORIA TANIEC
Wyróżnienie: Joanna Dryjak,
Wyróżnienie: Marcelina Mikłas,
Wyróżnienie: Lidia Milaniak

KATEGORIA MUZYKA
Nagroda główna: Zespół Cornflakes ( Marcin Zawora, Simone Wójcik, Laura Kardasz, Antoni Piętak, Bartosz Wieczorek)
Nagroda główna: Daria Byrska
Wyróżnienie: Barbara Potasiak,
Wyróżnienie: Anna Barczyk

KATEGORIA LITERATURA
Wyróżnienie: Maja Nowakowska
Wyróżnienie: Marzena Spyrka

KATEGORIA PLASTYKA
Nagroda główna: Aleksandra Pandyra
Wyróżnienie: Karina Lawska

KATEGORIA FOTOGRAFIA
Nagroda główna: Karolina Nosal
Wyróżnienie: Katarzyna Lewek
Wyróżnienie: Marta Stępniewka

WIEDZA O ŻYCIU I DZIELE KS.K. SIEMASZKI
I MIEJSCE – Jakub Grzesiak
II MIEJSCE - Maria Kurpios
III MIEJSCE - Zbigniew Stalmach

KATEGORIA TEATR
Nagroda główna: Julia Karkowska, Michał Spisak, Artur Mruczek, Joahim Jamróz
Wyróżnienie specjalne: Karol Zasadziński,
Wyróżnienie I – KL. I C Joanna Pawłowska, Agnieszka Dańda, Krzysztof Bednarski, Mateusz Wojewodzic, Andrzej Janosz, Barbara Pukowska),
Wyróżnienie II - KL I E ( Aleksandra Tałach, Kamil Brania, Alicja Knapczyk, Klaudiusz Chowaniak, Bartosz Trzajna, Maksymilian Rozum, Urszula Kraska, Anna Dereszowska, Dominika Czarny),
Wyróżnienie III - KL I B ( Anna Wojtas, Anna Cetnar, Magdalena Piergies, Blanka Banach, Paulina Pitoń, Katarzyna Kaleta, Anna Miernik, Zuzanna Łazarko, Justyna Surówka, Tomasz Bednarz).
Wyróżnienia Indywidualne – Joachim Jamróz, Agnieszka Dańda, Mateusz Wojewodzic, Justyna Surówka

Nagrody zostały ufundowane przez ks. Dyrektora Pawła Rycyka, Fundację im. ks. Kazimierza Siemaszki, Akademię Siemaszkowską oraz z funduszy statutowych.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą przygotowali: Marta Stępniewska i Andrzej Myrdko [zdjęcia]

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły  2019".