W terminie 16.07.2018 - 14.08.2016 ze względu na okres urlopowy
Sekretariat szkoły będzie czynny tylko we wtorki i czwartki w godzinach 9:00-12:00.
W trakcie pełnionych dyżurów nie będzie można odbierać świadectw szkolnych i maturalnych.

Informacje ogólne

Internat przy Liceum Ogólnokształcącym w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” jest przeznaczony dla uczniów naszej szkoły.

Internat prowadzi działalność opiekuńczo-wychowawczą w okresie nauki szkolnej. Opiekę nad młodzieżą pełni zespół 31 wychowawców.

Internat obejmuje dziewięć domków na terenie Centrum oraz dwa domki na terenie Piekar. W każdym domku mieszka 29 osób, które stanowią grupę wychowawczą. Opiekę sprawują wychowawcy, na stałe przypisani do konkretnej grupy wychowawczej.

Internat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 8.00, w czasie weekendów - przez całą dobę. W dni powszednie, w godzinach 13.00 - 22.00 w każdym domku jest obecny wychowawca. Dyżury nocne 22.00 – 8.00 od niedzieli do czwartku sprawuje pięciu wychowawców. W weekendy obowiązuje system dyżurów łączonych.

Domki internatowe posiadają pokoje dwuosobowe, trzyosobowe i czteroosobowe, wyposażone w odpowiednią ilość łóżek, krzeseł, biurek, regałów oraz szaf. Każdy pokój ma do dyspozycji własną toaletę, a łazienka z prysznicem udostępniona jest do wspólnego użytkowania maksymalnie przez dwa pokoje.

Do dyspozycji młodzieży w każdym domku znajduje się aneks kuchenny (wyposażony w lodówkę, czajnik, kuchenkę mikrofalową i kuchenkę elektryczną), pralnia i suszarnia z zestawem do prasowania. Wszyscy mieszkańcy Centrum mają dostęp do bezpłatnej sieci Wi-Fi.

Mieszkańcy internatu mają zapewnione całodzienne wyżywienie, obejmujące pięć posiłków dziennie (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja).