Liceum Ogólnokształcące
w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000"

Finał konkursów z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Październik 2018:


W konkursie fotograficznym pt. „Przyłapani na czytaniu” zostały przyznane 3 miejsca:

I miejsce Katarzyna Lewek (kl. 3a);

II miejsce Aleksandra Tałach (kl. 1e);

III miejsce Barbara Potasiak (kl. 3d).

W plebiscycie pt. „Poleć książkę - wygraj książkę” nagrodzona została Marcelina Mikłas (kl. 3c). Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i plebiscycie, a zwycięzcom GRATULUJEMY!

Wymienione osoby bardzo proszę o zgłoszenie się do biblioteki.


 

Jubileusz


W piątek 30 września  uroczyście rozpoczęliśmy świętowanie jubileuszu Fundacji im. ks. Siemaszki i Centrum Edukacyjnego w Piekarach.  W roku szkolnym 2016/2017 przypada 25. rocznica założenia Fundacji oraz 15-lecie otwarcia  Centrum Edukacyjnego „Radosna Nowina 2000”. Jest to także 15. rok nauczania w naszym Liceum.

W tym dniu uczestniczyliśmy w Mszy świętej, a potem wraz zaproszonymi gośćmi nasza społeczność wzięła udział w uroczystej akademii. Po części oficjalnej odbył się spektakl pt. ”Fircyk w zalotach” przygotowany przez uczniów Liceum pod kierunkiem Pana Wojciecha Mohorta-Kopaczyńskiego. Całość zakończył mecz piłki nożnej, w którym zagrali Nauczyciele i Wychowawcy z Absolwentami i Uczniami naszego Liceum. Te pełen emocji dzień był też okazją do spotkań i rozmów z licznie przybyłymi Absolwentami. W czasie uroczystości wspominaliśmy Panią Josephine Gebert, fundatorkę naszego Centrum, oraz zmarłego niedawno ks. Bronisława Sieńczaka, twórcę „Radosnej Nowiny 2000”.
Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia. [zdjęcia 1], [zdjęcia 2], [zdjęcia 3]. Autorzy zdjęć: Natalia Bareła, Marta Mzyk, Aleksandra Mzyk, Wojciech Bednarz, Karolina Mazur.

Mecz Nauczyciele vs. Uczniowie 2016 - video


Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły  2018".

Order Św. Stanisława

facebook_page_plugin