Liceum Ogólnokształcące
w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000"

Finał konkursów z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Październik 2018:


W konkursie fotograficznym pt. „Przyłapani na czytaniu” zostały przyznane 3 miejsca:

I miejsce Katarzyna Lewek (kl. 3a);

II miejsce Aleksandra Tałach (kl. 1e);

III miejsce Barbara Potasiak (kl. 3d).

W plebiscycie pt. „Poleć książkę - wygraj książkę” nagrodzona została Marcelina Mikłas (kl. 3c). Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i plebiscycie, a zwycięzcom GRATULUJEMY!

Wymienione osoby bardzo proszę o zgłoszenie się do biblioteki.


 

Wykład dr. Pawła Naleźniaka z Instytutu Pamięci Narodowej


W dniu 6 października odbył się w auli naszej szkoły wykład zatytułowany: "Wybrane akcje zbrojne AK w czasie II wojny światowej".
W czasie spotkania można się było dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy z zakresu działalności polskiego państwa podziemnego w czasie niemieckiej i radzieckiej okupacji. Dr Paweł Naleźniak zaprezentował cztery akcje zbrojne Armii Krajowej przytaczając obszernie okoliczności ich przeprowadzenia, techniki operacyjne i konsekwencje. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły  2018".

Order Św. Stanisława

facebook_page_plugin