Liceum Ogólnokształcące
w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000"

Wykład dr. Pawła Naleźniaka z Instytutu Pamięci Narodowej


W dniu 6 października odbył się w auli naszej szkoły wykład zatytułowany: "Wybrane akcje zbrojne AK w czasie II wojny światowej".
W czasie spotkania można się było dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy z zakresu działalności polskiego państwa podziemnego w czasie niemieckiej i radzieckiej okupacji. Dr Paweł Naleźniak zaprezentował cztery akcje zbrojne Armii Krajowej przytaczając obszernie okoliczności ich przeprowadzenia, techniki operacyjne i konsekwencje. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły  2019".

Order Św. Stanisława

facebook_page_plugin