Wykład dr. Pawła Naleźniaka z Instytutu Pamięci Narodowej

W dniu 6 października odbył się w auli naszej szkoły wykład zatytułowany: "Wybrane akcje zbrojne AK w czasie II wojny światowej".
W czasie spotkania można się było dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy z zakresu działalności polskiego państwa podziemnego w czasie niemieckiej i radzieckiej okupacji. Dr Paweł Naleźniak zaprezentował cztery akcje zbrojne Armii Krajowej przytaczając obszernie okoliczności ich przeprowadzenia, techniki operacyjne i konsekwencje. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.