Liceum Ogólnokształcące
w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000"

Finał konkursów z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Październik 2018:


W konkursie fotograficznym pt. „Przyłapani na czytaniu” zostały przyznane 3 miejsca:

I miejsce Katarzyna Lewek (kl. 3a);

II miejsce Aleksandra Tałach (kl. 1e);

III miejsce Barbara Potasiak (kl. 3d).

W plebiscycie pt. „Poleć książkę - wygraj książkę” nagrodzona została Marcelina Mikłas (kl. 3c). Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i plebiscycie, a zwycięzcom GRATULUJEMY!

Wymienione osoby bardzo proszę o zgłoszenie się do biblioteki.


 

Wycieczka Szkolnego klubu Historycznego po Piekarach


W dniu 08.10.2016 r., Szkolny Klub Historyczny zorganizował wycieczkę po naszych fascynujących Piekarach.

W trakcie trasy , którą prowadził przewodnik krakowski oraz pasjonat lokalnej historii Piotr Kapusta dowiedzieliśmy się o genezie nazwy Piekary, związkach Piekar z Tyńcem, prehistorycznych tajemnicach piekarskiej groty, wstrząsających losach Piekar w czasie niemieckiej okupacji a także co na piekarskiej ziemi robił Tadeusz Kościuszko tuż przed wybuchem insurekcji oraz którędy na Wiedeń podążał król Jan III Sobieski. Dzięki zdobytej wiedzy nasz pobyt w Piekarach na pewno stanie się bardziej świadomy, a historia mieszka dosłownie wszędzie.  W wycieczce wzięli udział profesorowie Dominik Karcz, Agnieszka Bułaj Paweł Perliński. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć [zdjęcia]. (Autor zdjęć: Dominik Karcz)


Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły  2018".

Order Św. Stanisława

facebook_page_plugin