"... Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie.
Kto we mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie…."

Zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią budzi w nas, niespokojnych o losy Świata ludziach XXI wieku,
nową nadzieję na ostateczne zwycięstwo Prawdy i Dobra.
W duchu tej nadziei, w świątecznych szatach łaski, śpiewając Bogu radosne Alleluja,
dzielimy się życzliwym słowem i modlitwą.
Życzymy obfitych łask Wielkiego Tygodnia, błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
wszelkiego dobra, zawsze lepszego zdrowia, pokoju w sercach i paschalnej radości.
Niech łaska Zmartwychwstałego Pana będzie darem dla życia w naszej codzienności,
jaką przychodzi nam każdego dnia podejmować i realizować.

Z modlitwą i życzliwą pamięcią - Liceum Ogólnokształcące i Fundacja im. ks. Siemaszki

DNI OTWARTE LICEUM odbędą się:

11 maja 2019 (sobota: 9.00 - 14.00)

Serdecznie zapraszamy!

Pięciobój internatowy 2014

internat0209

W dniu 02.09.2014 r. odbył się tradycyjny 5-bój internatowy, zorganizowany przez p. Pawła Perlińskiego. Po wszystkich konkurencjach I miejsce zajął Domek nr 7. (Autorzy zdjęć: Marta Woźniak i Zuzanna Ambroziak)

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/15

start14

W dniu 08.09.2014 r., w naszym Liceum od Mszy Św. uroczyście rozpoczęliśmy kolejny Rok Szkolny 2014/15. Następnie odbyła się Akademia, którą przygotowała klasa II D wraz wychowawcą p. Piotrem Lipieniem. (Autorzy zdjęć: Natalia Dudek i Marek Ławniczak)

Sprzątanie Świata

porzadki

W dniu 29.09.2014 na terenie Internatu w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” zostało zorganizowane  „Sprzątanie Świata” którego celem było kultywowanie Międzynarodowej akcji  „Clean up the Word”, a przede
wszystkim uświadamianie młodzieży problemu zaśmiecania Ziemi, współodpowiedzialności za miejsce w którym żyjemy.

Czytaj więcej...

Bieg o Puchar ks. Dyrektora 2014

bieg

W dniu 03.10.2014 r. odbył się tradycyjny w naszym Liceum Bieg o Puchar ks. Dyrektora, który został przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Puchar zdobyła klasa III c.  (Autor zdjęć: Natalia Dudek)

Spotkanie z Janem Pospieszalskim

pospieszalski

W dniu 07.10.2014 r. w naszym Liceum na godzinie duszpasterskiej odbyło się spotkanie z p. Janem Pospieszalskim na temat: "Młody człowiek w medialnej dżungli".

Koncert muzyki żydowskiej

manfred

W dniu 08.10.2014 r. odbył się koncert muzyki żydowskiej "Pamiętać dla przyszłości" pod kierunkiem p. Manfreda Lemma. Koncert był rezultatem warsztatów, w których brała udział młodzież z Polski oraz Niemiec.

Dzień Chłopaka

dzien chlopaka

W dniu 07.10.2014 r., w auli szkolnej odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Chłopaka, przygotowane przez pięknięjszą część  naszej Radosnej społeczności (Autorzy zdjęć: Justyna Farganus i Zuzanna Ambroziak )

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły  2019".